Baner z okładką książki Siła kobiet w nauce! Konkurs Wydawnictwa Naukowego PWN

Siła kobiet w nauce! Konkurs Wydawnictwa Naukowego PWN

Zapraszamy do udziału w konkursie Wydawnictwa Naukowego PWN:

Siła kobiet w nauce!

którego celem jest zainspirowanie dziewczyn do rozwijania swoich zainteresowań i karier w zakresie nauk ścisłych!

W Polsce, ale i na świecie mamy niedoreprezentację kobiet w naukach ścisłych, technicznych, matematycznych. Kobiet jest też mniej, jeśli chodzi o autorstwo prestiżowych publikacji naukowych. Uprzedzenia wobec naukowczyń opisuje m.in. efekt Matyldy. Zakłada on, że rola kobiety w nauce jest często niesprawiedliwie pomniejszana lub pomijana, a ich osiągnięcia czasem przypisywane mężczyznom.

Odczarujmy razem Siłę Kobiet w Nauce! Zgłoś się do konkursu Wydawnictwa Naukowego PWN i zainspiruj inne dziewczyny do nauki i kariery w obszarze budownictwa, astronomii, informatyki czy fizyki!

Proste zasady:

Jesteś studentką na kierunku ścisłym, budownictwie, informatyce? Stawiasz pierwsze kroki w branży zdominowanej przez mężczyzn?

Zgłoś do konkursu pracę zatytułowaną: „Jak wygląda Dzień z życia inżynierki?”

Pokaż to w wybranej formie: wiersz, piosenka, filmik, zdjęcie lub kolaż zdjęć.

Prace oceni: Beata Kenig, dr inż. hab. Katarzyna Siuzdak (@science_mission) oraz dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk (@doktorkatutorka)

Czekają atrakcyjne nagrody: tablet, czytnik e-booków, słuchawki oraz zestawy książek!

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tu: LINK DO FORMULARZA

Konkurs trwa do 4 listopada!

Redaktorka portalu Mądre Książki i koordynatorka konkursu Mądra Książka Roku. Tłumaczka literatury anglojęzycznej, specjalizuje się w przekładzie literatury dziecięcej i młodzieżowej.